Абонентське обслуговування

Кваліфікований юридичний супровід бізнесу та поточної підприємницької діяльності у формі співпраці з адвокатом на договірних засадах в режимі аутсорсингу - абсолютна впевненість у правомірності кожної дії при мінімізації фінансових затрат на штатного юриста.

Незалежно від організаційно-правової форми (фізична особа-підприємець чи юридична особа), суб’єкти господарювання, стикаючись з численними законодавчими обмеженнями та вимогами, які висуваються до приватного бізнесу, постають перед дилемою: ввести в штатний розпис посаду юриста та виплачувати йому заробітну платню чи заручитись підтримкою кваліфікованого юриста на умовах абонентського обслуговування.

Для прийняття остаточного рішення, необхідною є ідентифікація позитивних та негативних аспектів кожного з запропонованих варіантів, для візуалізації яких сформуємо їх у таблицю.

Назва критерію порівнянняШтатний юристАбонентське обслуговування
Практичний досвідПри первинному працевлаштуванні випускника юридичного ВУЗу практичний досвід апріорі відсутній. Якщо особа попередньо працювала штатним юристом, то вона або не відповідала фаховим вимогам попереднього роботодавця, або ж перебуває у пошуках вищих соціальних гарантій, тобто високої заробітної платні (від 15 до 25 тисяч гривень в місяць).Адвокат, який надає послуги абонентського обслуговування має як мінімум 2 роки практичного досвіду до моменту складення кваліфікаційного іспиту на право на зайняття адвокатською діяльністю. Подальше його формування як фахівця можна відстежити за допомогою відкритих джерел (реєстри судових рішень, публікації, медіа-виступи тощо), що дає впевненість у тому, що юридичні послуги будуть надаватись саме кваліфікованим фахівцем.
Можливість представництва у судах за сферами судочинстваШтатний юрист, який не має права на зайняття адвокатською діяльністю може представляти інтереси суб’єкта господарювання лише у цивільних справах та, у виняткових випадках у малозначних адміністративних справах. Лише у разі офіційного працевлаштування такій особі надається можливість інтеграції у інші галузі судочинства (господарський, адміністративний процес, справи про адміністративні правопорушення, кримінальні провадження).Адвокат, здійснюючи абонентське обслуговування має можливість відстоювати інтереси суб’єкта господарювання у всіх галузях права та незалежно від складності провадження.
Напрямки взаємодії з суб’єктом господарюванняШтатний юрист функціонує виключно в межах функціональних обов’язків, при цьому покладення на нього функцій, не властивих класифікатору посад та професій (для прикладу підбір та пошук персоналу, проведення внутрішніх розслідувань тощо) викличе вагомі запитання у контролюючих органів.Напрямки взаємодії адвоката та суб’єкта господарювання можуть бути обмежені лише досягнутими домовленостями, відображеними у договорі про співпрацю, при цьому вказані функції можуть носити і міжгалузевий характер (супровід правочинів, переговори та медіація, HR-процеси, постійний контроль справ на лише у юридичній, але й організаційній, стратегічній та фінансовій площинах).
Валові витрати в місяць на оплату послугВід 10 тисяч гривень для юриста-початківця. Юрист зі стажем від 2 років вимагатиме встановлення заробітної платні у розмірі від 15 тисяч гривень.Для абонентського обслуговування юридичних осіб нами встановлено кошторис у 5 тисяч гривень в місяць. Для ФОП – від 2тисяч гривень в місяць.
Режим надання юридичних послугОбмежений робочим графіком та фактичною працездатністю штатної одиниці. При цьому розраховувати на надання юридичної допомоги у позаробочий час слід не завжди, оскільки для особи вказаний факультатив є безоплатним.24/7/365. Іншими словами, – юридичну допомогу Вам буде надано у будь-який час, включно з виїздом на місце.
Можливість корекції умов співпраціУ разі тривалої співпраці з працедавцем, штатному юристу буде властиво вимагати збільшення розміру заробітної платні та надання інших соціальних гарантій за посадою (підвищення, надання відгулів тощо). Відсутність компромісу між сторонами трудових відносин може призвести до саботажу поточної діяльності чи порушення умов конфіденційності. Відсутність фінансової можливості виплати заробітної платні створює для суб’єкта господарювання ризик подальшого притягнення до юридичної відповідальності, оскільки законодавством не передбачена відстрочка по таких платежах як заробітна платня.Умови договору про співпрацю змінюються лише у двосторонньому порядку, при цьому договір може бути призупинений (наприклад у разі незадовільного фінансового стану суб’єкта господарювання) та відновлений після спливу відповідних факторів.

 

Усі наведені фактори очевидно відображають вигідність співпраці з кваліфікованим адвокатом на фінансово-поміркованіших засадах, аніж з юристом-початківцем, який вимагатиме вищу оплату при нижчій якості послуг, які можуть бути ним надані. Таким чином, робіть правильний вибір та доручайте юридичний супровід Вашого бізнесу фахівцю-адвокату, який виступатиме Вашим персональним спеціалістом та радником на кожному етапі становлення Вашої справи.

Залишились запитання? Заповніть форму і ми зв’яжемось з Вами

Залишились запитання? Заповніть форму і ми зв’яжемось з Вами