Ключові питання щодо проведення розлучення

Процедура розлучення, хоча і становить собою один з базових та безпроблемних інститутів для фахівців у сфері права, все ж, для пересічної фізичної особи обумовлює виникнення численних запитань, пов’язаних з необізнаністю щодо способів практичного втілення намірів припинити шлюбно-сімейні відносини.

З власного досвіду, констатую, що основними проблемними питаннями у площині розлучення, з якими звертаються клієнти виступають:

1) Куди звертатись для проведення розлучення?

2) Чи обов’язково подавати позовну заяву в суд для припинення шлюбу?

3) Коли саме і хто матиме право на присудження аліментів?

4) Чи обов’язкова участь та представництво адвоката у справах про розлучення?

Кожна справа, хоча і є індивідуальною, все ж окремі постулати, сформовані в вигляді відповідей на вказані запитання, є базовими та безумовно застосовуються у всіх випадках ініціювання розлучення.

Зокрема розлучення можливе шляхом звернення до органів РАЦС та у судовому порядку. Відмінність у вказаних механізмах полягає у наявності наступних обставин:

  • добровільна згода обох з подружжя на проведення розлучення;
  • наявність спору про право власності на майно, набуте за час перебування у шлюбі;
  • наявність у подружжя дітей.

Розлучення в органах РАЦС можливе при наявності спільної згоди членів подружжя, відсутності спору про право власності на набуте у шлюбі майно та при відсутності факту народження дітей у шлюбі.

Таким чином, звернення до суду для розлучення є обов’язковим у випадках, коли адміністративна процедура припинення шлюбних відносин не допускається.

Вирішення питання щодо присудження аліментів залежить від багатьох факторів, тому для належного забезпечення інтересів того з подружжя, з яким проживає дитина, обов’язковою є консультація з фахівцем (адвокатом), оскільки лише при належна та комплексна оцінка усіх факторів спільного сімейного життя дозволить претендувати на гідне матеріальне забезпечення для дитини у формі аліментних платежів.

Хоча участь адвоката у справах про розлучення не є обов’язковою у разі самопредставництва, все ж, з метою досягнення максимально вигідної позиції при розлученні, допомога адвоката у сімейних справах є рекомендованою.