Дозвіл на використання праці іноземців, посвідка на тимчасове проживання

Трудова діяльність іноземців на території України потребує належного документального забезпечення, зокрема шляхом отримання дозволу на використання праці іноземця на території України та, в подальшому, вироблення іноземцем посвідки на тимчасове проживання в Україні (а також продовження дозволу на використання праці та посвідки на тимчасове проживання, уразі спливу їх строку).

Таким чином, роботодавець, який зацікавлений у подальшому працевлаштуванні іноземного громадянина повинен мати на увазі, що законодавством України встановлено ряд умов, без дотримання яких така трудова діяльність не матиме легітимних ознак та обумовлюватиме можливість застосування санкцій до роботодавця (штраф) та щодо іноземця (експатріація та позбавлення права на в’їзд на територію України на визначений строк).

Дозвіл на використання праці іноземців – дозвільний документ, який видається відповідними структурними підрозділами Обласних центрів зайнятості та встановлює зв’язок між роботодавцем та іноземцем, праця якого використовуватиметься на території України впродовж строку, визначного у дозволі та на умовах, визначених у пакеті документів, які подавались у ході проведення дозвільної процедури.

Важливо!!! Продовження дії дозволу на використання праці іноземців може бути здійснено не пізніше ніж за 2 місяці до спливу строку, визначеному у попередньому дозволі.

Строк дії дозволу може сягати трьох календарних років з дати його видачі. На аналогічний строк органами ДМС України видається посвідка на тимчасове проживання іноземця в Україні.

Посвідка на тимчасове проживання в Україні – документ, що підтверджує право проживати на території України в межах строку, визначеному у посвідці.

Важливо!!! Продовження дії посвідки на тимчасове проживання може бути здійснено не пізніше ніж за 15 робочих днів до спливу строку, визначеному у попередній посвідці.

Незважаючи на начебто деталізований процес подачі документів для отримання як дозволу, так і посвідки, непоодинокими є випадки, коли іноземець постає перед істотними складнощами, вирішити які самостійно невзмозі.

Найчастіше складнощі, з якими стикається заявник охоплюють:

  • Подання не усього переліку документів;
  • Недотримання заявником встановленої форми поданих документів;
  • Відсутність у дозвільному органі вільних місць для запису заявника для одержання адміністративної послуги;
  • Пропуск заявником встановленого строку для подачі пакету документів тощо.

Вказані порушення тягнуть за собою відмову контролюючого органу у видачі дозволу чи посвідки, або ж відмову у продовженні їх строку.

Якісний юридичний супровід як іноземця, так і його майбутнього роботодавця дозволить заощадити час та мінімізує ймовірність застосування штрафних санкцій при здійсненні перевірок та контролю за діяльністю вказаних осіб відповідними державними органами.

Що входить у наші послуги

  • Консультації з питань отримання посвідки на проживання в Україні та дозволу на використання праці іноземців
  • Підготовка заяви та пакету документів про надання дозволу на проживання в Україні
  • Оплата державного мита та інших офіційних платежів
  • Представництво інтересів клієнта і супровід при подачі необхідного пакету документів в органи Державної міграційної служби України та в територіальний центр зайнятості
  • Представництво інтересів клієнта і супровід при отриманні посвідки на проживання в Україні та дозволу на використання праці іноземців.

Телефонуйте чи подавайте заявку на консультацію, радо Вам допоможемо.